Május 13-án a Magyar Parlamenti Imacsoport együttműködő partnere, a Keresztény Jogakadémia – amely a keresztény jogászok közösségét kívánja létrehozni a közös munka és közös hit alapjain -, a Károli Gáspár Református Egyetem Állam -és Jogtudományi Kar Kálvin János Keresztyén Szociális Kutatóműhellyel közösen, immár ötödik alkalommal rendezte meg Betű és Lélek című konferenciáját.
A rendezvényen részt vett Dr. Vejkey Imre, a Magyar Parlamenti Imacsoport vezetője és Dr. Tóth Katalin Ilona, a Magyar Parlamenti Imacsoport Alapítvány elnöke is.
A konferencia a bűn témáját dolgozta fel, többféle megközelítésből szemlélve annak jogi aspektusait és jogrendet formáló szerepét. Ahogyan Vejkey Imre a köszöntőjében is megfogalmazta, a bűn a keresztény teológia meghatározása szerint egy eltávolodást, az Istenhez való viszony megszakadását jelenti. Két utunk van ugyanis, egy a világosság, egy pedig a sötétség útja. A kettő közötti harc a világ végezetéig tart, nekünk pedig az a feladatunk, hogy szilárdan kiálljunk a világosság, a nagybetűs igazság mellett. Ennek egyik legfontosabb eszköze, hogy nem a saját magunk dícsőségére, hanem az Úréra cselekszünk, vele együttműködve, felismerve a hívását, teljesítjük az Ő akaratát.
A konferencia előadásainak témái között szerepelt többek között a gyónási titok, és annak gyakorlati szerepe a közigazgatási, polgári és büntető eljárásokban, a digitális bűnök keresztény és jogi megközelítése a mesterséges intelligencia korában valamint az állam korlátai a bűn meghatározásában.
Az elhangzott előadásokból konferenciakötet kerül összeállításra, hogy a röviden összefoglalt témák bővebb kifejtésére is mód nyíljon. A könyv a tervek szerint 2025. őszére jelenik meg a Keresztény Jogakadémia kiadásában, a Betű és Lélek sorozat ötödik köteteként.